26 Eylül 2013 Perşembe

PARFÜM ALMADAN ÖNCE BU YAZIYI OKUYUN ;)

PARFÜM ALMADAN ÖNCE BU YAZIYI OKUYUN ;)


Parfüm satın alırken ve kullanırken nelere dikkat etmek gerektiğini biliyor musunuz? İşte işinize yarayacak ipuçları...

Alırken...

Parfüm alışverişi için sabah erken saatleri tercih et. Bu saatlerde burun daha hassas olur ve böylece daha doğru bir karar verebilirsin.
Parfümü denerken, bileklerine uzaktan püskürtmeli ve kurumasını bekledikten sonra kalan kokuyu koklamalısın.
Bir parfümü asla şişeden koklayarak test etme! Teninde nasıl duracağı çok daha önemli!
Parfüm alırken kolunun üst kısmına kokuyu uygula ve 10 dakika bekle.
Parfüm alırken son moda parfümler yerine tenine uygun olanları tercih et.


Kullanırken...

Parfümü sadece vücuduna değil, elbiselerinin üzerine de sıkarsan, kokun gün boyu kalır. Tabii öncelikle parfümün leke bırakmayacağından emin olmalısın.
Parfümünü asla güneşe maruz kalacağın günlerde kullanma! Aksi halde cildinin tahriş olmasına ve cildinde lekeler oluşmasına neden olabilirsin. 
Parfümünün uzun süre etkisini korumasını istiyorsan, temiz cilde uygulamalı ve 20 cm uzaktan sıkmalısın. Böylelikle çok daha fazla yere koku gelmiş olur.
Gündüz tenine uygun hafif kokuları, gece ise biraz daha ağır kokuları tercih edebilirsin.
Spor yapmadan önce parfüm kullanmamalısın. Aynı anda üç ya da daha fazla koku kullanmamalısın. Hepsi birbirine karışacağı için yeni fakat kötü bir kokun olabilir.
Parfümünü kulak arkası, bilekler ve boyun çukuruna sıkarsan, üzerindeki koku çok daha uzun süreli kalır.
Geçtiğin yerde kalıcı bir etki bırakmak istiyorsan, dizlerinin arkalarına ve saçlarına da parfüm sıkmalısın.
Parfümünün daha uzun süre dayanmasını ve bozulmamasını istiyorsan, mutlaka kutusunda ve güneş görmeyen bir yerde saklamalısın. 


Teninize karışan parfüm bazen çok çarpıcı kokarken, bazen de soluk kalabilir çünkü kokuya hayat veren sizin cildinizdir.

Kişiliğiniz ve tercihinize göre parfüm çeşitleri derin, yoğun ve gizemli (vanilya, sandal ağacı vb.) veya hafif, ferah ve romantik (gül, yasemin vb.) çeşitlerde değişiklik gösterir.

Uzmanlar esmerlerin daha yoğun kokular, sarışınların ise hafif ve ferah kokular seçmesini önermektedir. Ancak kişilerin tercihleri de bu aşamada çok önemli rol oynamaktadır. Doğru pafümü seçmek için parfümle ilgili temel bilgilere sahip olmak gereklidir.Üç tabakası olan parfümün kendini açığa çıkarması için sabırlı olun. Parfümü ilk kokladığınızda burnunuza gelen koku üst katmandır, genellikle geçicidir ve çabuk dağılır. Orta katman, birkaç dakika sonra ortaya çıkar ve yavaşça dağılır. Parfümü sürdükten 30 dakika sonra temel katmanı duymaya başlarsınız. Genelde orta katmanla karışan bu koku parfümün temel özelliğidir.Mevsimlerle birlikte parfümünüzü de değiştirmeniz gerekebilir çünkü soğuk, kokunun etkisini azaltabilir.

Kuru bir cildiniz varsa daha fazla parfüm sürün. Yağlı cildi olanlarda parfüm daha kalıcıdır.

Maksimum etki için nabzınızı ölçebildiğiniz yerlere parfüm sıkın.

Parfümü sıktıktan sonra ovalamayın. Bu hareketiniz moleküllerin parçalanmasına neden olacaktır.

Parfümü mücevher ve incilerin üzerine sıkmayın. İçerisindeki alkol kaplamalarına zarar verebilir.Evet arkadaşlar bu minik ama hoş bilgilerden sonra şimdi napalım alışverişimize çıkıp bu maddelere önem vererek bir parfüm alalım bakalım bu bilgilerden önce aldığımız parfümüzün etkisi ile bu maddelere dikkat ederek aldığımız parfümümüzün etkisi nasıl olacak ekstra bir farkı olacak mı...

Ben ilk fırsatta bu maddeler eşliğinde bir parfüm alacağım ve daha sonra düşüncelerimide facebook blog sayfamdan sizlerle paylaşacağım :) 

Hadi bakalım parfümlenmeye :)))

Güzel güzel miissss kokulu günler diliyorum hepinizi bir diğer postta kadar kendinize çok iyi bakın ;)

SNAPCHAT : mervegucluu1

https://www.instagram.com/mervegucluu/


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder