18 Eylül 2013 Çarşamba

BİRBİRİNDEN YARDIMCI MAKYAJ TÜYOLARI BURADA BAYANLAR :)

BİRBİRİNDEN YARDIMCI MAKYAJ TÜYOLARI BURADA BAYANLAR :)


'Zorla güzellik olmaz'' derler, ama iş makyaja gelince bu söz anlamını yitiriyor! Çünkü basit birkaç teknik ile daha büyük gözlere, daha uzun bir yüze veya daha kalın dudaklara sahipmiş gibi görünmek mümkün!


Gözler


Eğer gözlerini olduğundan daha büyük göstermek ve etkili bakışlara sahip olmak istiyorsan...


Yapman gereken: 


1-Kendine bir koyu, bir de açık renk far seç. Göz kapağının tamamına açık renk farı sür.


2- Eye-liner senin makyaj çantandan eksik olmaması gereken bir ürün! Gözün iç köşesinden ince olarak başla, göz ortasından dış köşeye doğru çizgiyi kalınlaştır. Böylece gözlerini daha büyük gösterebilirsin.


3- Koyu renk farı göz çukurunun üzerine sür. Dışa doğru da hafifçe dağıt. Açık ve koyu farlar arasındaki çizgi olmaması için renkleri birbirine iyice yedir.


4- Kirpikleri uzun gösteren bir maskara ile kirpiklerini belirginleştir.


Akıllı öneri:


Gözlerine kalem çektikten sonra çizgiyi parmağınla veya pamuklu çubukla dağıtırsan, buğulu gözler elde edebilirsin. 


Burun


Eğer burnun uzun ve kemikli ise, basit birkaç adımla onu daha ince gösterebilirsin!


Yapman gereken:


1- Burun ucuna kullandığından 1-2 ton daha koyu renk fondöten uygula. Fondöteni sınır yapmayacak şekilde iyice yedirdikten sonra küçük dokunuşlarla pudrala.


2- Burnunun üzerine (burun kemiğin boyunca) ve yüzüne daha açık tonda fondöten sür. Parmağınla fondöteni iyice yay ve 2 ton arasındaki sınırları yedirip yok et. 


3- Son olarak yüzünü mat bir pudrayla pudrala. 


Akıllı öneri:


Fondöteni nemli süngerle uygularsan çok daha iyi sonuç alırsın. 


Yanaklar


Yüzünün çok yuvarlak olduğunu düşünüyor ve onu olduğundan daha uzun göstermek istiyorsan...


Yapman gereken:


1- Şakaklarına, elmacık kemiklerine ve çene altına büyük bir allık fırçası yardımıyla bronz allık sür. 


2- Daha açık renk pudrayla alnını, burnunuzu ve çene ucunu vurgula.


Akıllı öneri:


Allık sürme işlemeni mutlaka gün ışığında yapmalısın. 


Dudaklar


Dudaklarının daha dikkat çekici olmasını mı istiyorsun?


Yapman gereken:


1- Dudaklarının daha dolgun görünmesini sağlamak için dudak çerçevesine, dudak çizgisinin dışından kalem çek. Daha sonra da parmak uçlarınla bu çizgiyi biraz dağıtarak keskinliğini azalt.


2- Şimdi dudağını dikkat çekici bir renk ile boya. Açık renk rujlar dudağı daha dolgun gösterir. Bu yüzden çok koyu kahverengilerden ve bordolardan uzak dur. 


Akıllı öneri:


Alt ve üst dudaklarının kalınlıkları birbirine uymuyorsa, değişik iki ton ruj kullanabilirsin. Kalın dudak için koyu, ince dudak için açık renkte bir ruj sürersen, dudağının asimetrisini gizleyebilirsin.

Formüllerle, sıkıcı ezberlerle uğraşmana hiç gerek yok! Makyaj yapmak, püf noktalarını bilirsen aslında çok kolay. İşte sana, arkadaşlarınla buluşmaya giderken, sevgilinle ilk buluşmada,  kısa sürede harikalar yaratabileceğin taktikler...

 Makyaja başlamadan önce


* Makyajını temiz ve nemlenmiş bir cilt üzerine yaparsan daha güzel bir görüntü elde edersin. Ama temizleme ve nemlendirme işlemlerini, makyajdan en az bir saat öncesinde yapmalısın. Özellikle nemlendiricini makyajdan hemen önce kullanmamalısın. Çünkü cilt, kremle birlikte boyayı da emebilir, özellikle allık sürerken parça parça bir görüntü yaratabilir. 


* Makyajdan önce saçlarına son şeklini ver. Böylelikle sprey, jöle gibi şekillendiriciler makyajına karışmamış olur. 


* Ne giyeceğini önceden belirle ki, makyaj için kullanacağın renkleri ve makyaj tarzını da önceden kestirebilesin. 


* Fondöten seçerken cilt rengini iyi belirlemen gerekir. Bunun için en uygun ışık, gün ışığıdır. Kozmetik merkezlerini aydınlatan florasan lambalar, cildi olduğundan daha soluk gösterir.Yüz

Fondöten kullanırken dikkat etmen gereken en önemli nokta, genç bir cilde sahip olduğun için hafif formüllü ürünler seçmek. Ten rengine uygun seçtiğin fondöteni sünger ya da parmaklarını kullanarak önce izlerin üzerine uygula. Sonra nokta nokta tüm cildine değdir ve sünger yardımı ile eşit miktarda tüm yüzüne dağıt. Cildin fazla pürüzlü değilse fondöten yerine pudra kullanmayı da tercih edebilirsin. Gülümse ve tam elmacık kemikleri üzerine fırça yardımı ile içten dışa doğru hareketlerle allığını iyice yay.


Göz

Parmakların ya da fırça yardımı ile, göz farını, gözkapağına içten dışa, dıştan içe hareketlerle iyice dağıtmalısın. Gözkapakların küçükse daha açık ve parlak tonları tercih et. Kaşlarının daha kalkık durması için tam kaş altına beyaz far kullanabilirsin. Kaş kemiğin çıkıksa koyu bir tonla gölgeleme yapabilirsin. Maskaranı sadece üst kirpiklerine uygula. Tam kirpik dibinden sürmeye başla, uca doğra küçük zigzag hareketler yaparak tamamla.

Dudak

Rujunun daha kalıcı olması için dudaklarına önce pudra sür. Kalem kullanacaksan, tam dudak çizgisinden geç. Sakın üstüne taşırma! Bir kat rujunu sür ve bir peçete ile fazlalığını aldıktan sonra ikinci katı geç. Dudakların ince ise, açık renkleri tercih et. Dudağın daha kalın görünmesine yardımcı olan diğer bir püf noktası, parlatıcıyı tam orta bölümüne kullanman.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder