5 Ocak 2013 Cumartesi

TOM FORD'DAN MODAYLA İLGİLİ ERKEKLERE TAKIM ELBİSE ŞIKLIĞINA DAİR İPUÇLARI


Modanın dahi çocuğu olan Tom Ford’dan tüm erkeklere modayla ilgili çok önemli ipuçları veeee takım elbise şıklığıyla ilgili detaylar...

Moda yazarı Başak Fransez’in önerilerinin yer aldığı broşüre göre, bazı erkekler giyimde kravat bağlamadan çorap seçimine, paça boyundan ceket kolu uzunluğuna kadar pek çok konuda hata yapıyor.

"Kıyafet seçerken babadan kalma alışkanlıklara veda edin" diye başlayan broşürde, erkeklerin vücut tipini bilmesi ve az da olsa modayı takip etmesi gerektiği belirtiliyor.

Erkek giyiminde en çok yapılan hatanın başında uzun bağlanmış kravatın geldiği belirtilen bilgilendirme broşüründe, takım elbise zerafetini parlak renkte kalın, büyük desenli, polyester kravatların bozduğu ifade ediliyor.
  • Kravat boyunun kemer hizasında olmasının önemli bir ayrıntı olduğu kaydediliyor.
Takım elbise şıklığını bazı küçük dikkat edilmeyen ayrıntıların bozduğu belirtilen broşürde, şöyle deniliyor:
"Pantolon satın alırken mutlaka paça boyunu yaptırın. Uygun uzunlukta paça sizi daha uzun ve şık gösterecektir.
Uzun ceket kolu sizi kısa ve hantal gösterebilir. Kol boyu bileğinizde bitmeli ve hatta gömleğin manşetinin ceketten gözükmesine bile izin verilmeli.
Uzun, bol, büzgülü, omuzlardan düşen, kollarınızdan aşağı sarkan ceketlerden, yüksek belli baba pantolonlarından ve aba gibi paltolardan uzak durun.
Şıklığınızı bozmak istemiyorsanız atlet yerine, çok gerekliyse takım elbise gömleğinin içine dar, kapalı yaka beyaz tişörtler giyebilirsiniz.
Asla ve asla takım elbise altına beyaz çorap giymeyin. Beyaz çorapları spor ayakkabılarınız için saklayın.
Takım elbise için ayakkabınızdan referans alın, ayakkabınızın renklerine uygun çorap giyin."
Modanın dahi çocuğu olan Tom Ford’dan tüm erkeklere modayla ilgili çok önemli ipuçları.
Çok ani bir kararla Gucci’den ayrılma kararı olan Tom Ford herkesi şaşırttı. Ayrılışının hemen ardından kendi markası Tom Ford’la büyük sükse yaptı. Erkek modasının sıradanlaşmasından memnun olmayan stil sihirbazı son derece geleneksel tavrıyla erkek giyiminde de fark yarattı. En büyük hedefinin erkek giyiminin kişisel stille örtüştüğü günlere dönmek olduğunu söyleyen Tom geçmişin zanaatını ve değerini günümüze taşıyor. Bunun yanı sıra yeni 2012 modasında erkek kıyafetlerinde büyük bir rol oynuyor.
2012 modasının neredeyse tamamı Tom Ford’un tasarımlarıyla dolup taşıyor. Eski zamanlarda erkeklerin kıyafetlerini kendilerine özel terzilere sipariş ile yaptırdığını söyleyen Ford, kendi tasarımlarını da genellikle İngiliz ve İtalyanların terzilik geleneklerinden ilham alıp yapıyor. Mesela usta terziler, kaliteli malzemelerle 200 takım elbiselik kumaşı altı ayda ortaya çıkarıyor. Bir takım elbisenin kesimi ve dikimi yedi hafta sürüyor. Terziler, her bir takım elbisenin rötuşu için 19 saatlik mesai harcıyor. Cepler ve düğmeler elle dikiliyor. Her bir ayakkabının dikim süreci, 10 günü buluyor. Çanta ve valizler de elle yapılıyor. Yani el işçiliği üst safhada olduğundan çok kaliteli tasarımlarda ortaya çıkıyor.
Tom Ford`tan birkaç tüyo;
• Özel bir yere gittiğinizde takım elbise giyerken klasik olmaya çalışın. Klasik bir kesimi olan, omuzlarınızı güçlü ve geniş gösteren, belinize oturan ve bacaklarınızı uzun gösteren takımları tercih edin. Fazla risk almayın.
• Herhangi bir yerde başkasıyla beraberken aklınızda başka şeyler olmamasına dikkat edin. Anı hissedebilecek kadar kendine güvenenler, çok çekicidirler. İyi bir dinleyici, her zaman istediğini elde eder.
• Farklı desenleri bir arada giyeceğiniz nasıl olur? Diye düşünmeyin ve zaman kaybetmeyin. İçinizden geldiği gibi karıştırın.
• Kısa takım elbise ceketi trendinden nefret ediyorum. Bir erkeğin poposu ceketinin altından göründüğünde kadın hosteslere benziyor. Ve bu hiç de seksi değil.
• İş takılara geldiği zaman küçük ve sade bilezikleri tercih ederim. Cary Grant saatinin yanına her zaman sade bir altın bilezik takar ve çok şık dururdu.
• Normalde kadınlar nasıl topuklu ayakkabıyla dışarı çıkmadan önce onlarla daha rahat yürümeyi öğreniyorlarsa, erkeklerin de aynı şeyi takım elbiseler için yapmaları gerekiyor.


SNAPCHAT : mervegucluu1


https://www.instagram.com/mervegucluu/
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder